Yengeç Burcu Duyguları

Yengeç Burcu Duyguları

Yengeç Burcunda doğanlar hassas, sevgi dolu, kuruntucu, kuşkucu ve kıskançtırlar. Hemen hemen herkesten hoşlanırlar, ama kolay kolay güvenemezler. Güvendikleri zaman dışa dönmeleri kolaylaşır.

Bilip gördüklerine ve geleneklerine son derece bağlıdırlar. Sık sık tartışmayı severler. Sevmeyi ve sevilmeyi isterler. Macera sevmezler. Genç yaşta aşık olabilirler. Bu sevgileri de ölene kadar devam edebilir. Ancak, sevmelerine rağmen aşklarına karşılık göremezlerse, karamsar olurlar. Başkalarının kısa sürede atlatacağı hüzünlü, bunalımlı bu dönem çok uzun sürebilir. Ama daha sonra yeniden sevmeleri ve bağlanmaları da mümkündür.

Aşkları kök saldıktan sonra kesin bir sadakate dönüşür. Sonra, tek bir insanın sevgisini aşar ve evi, aileyi, içinde bulunduğu topluluğu kaplar. Sevdikleri zaman evlenmeyi düşünürler. Eşleriyle paylaşacakları mutlu bir yuva isterler. Eşleriyle baş başa kalmak ve tatlı duyguların benliklerini sarmasını isterler. Kendilerine uygun birini severlerse, büyük ideallerini de gerçekleştirebilirler.

Evli olanlar hemen hemen her konuda eşlerine danışırlar. Her şeylerini eşleriyle paylaşırlar; daima birlikte hareket etmeyi severler. Eşleri için her türlü fedakârlıkta bulunurlar.

Ailelerine sinir bozacak derecede düşkündürler. Romantik ve hayalcidirler. Aşk için dünyaya gelmişlerdir. Fakat genellikle duygularını karşılarındakilere açıklayamayacak kadar gururludurlar. Tabiat olarak utangaçtırlar. Reddedilmekten korkarlar. Bu nedenle, âşık oldukları kimseler onları genellikle yanlış anlarlar. Erkek Yengeç ilk fırsatta eşine bir ev alır. Böylece sıcak bir yuvaya kavuşur. Dişi Yengeç de küçücük bir yeri bile güzel bir yuva haline sokabilir.

Yengeç Burcunda doğanların ruhsal durumları çok önemlidir. Kişi aydınsa, ruhsal durumunu yönetir, fakat gelişmiş bir kişiliği yoksa, duygularına esir olup gider. Sabırlıdırlar; çok çeker, çok tahammül ederler, ama işin ucunu bırakmazlar!

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Yengeç Burcu Duyguları