Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcu insanlarının en dikkat çekici genel özelliği tepkisel olmasıdır. Her türlü duruma anında tepki verebilir. Davranışlarının bu yönde olması, insanların fazlasıyla şaşırmasına neden olabilir. İnsanlara karşı yakın ve sıcak yaklaşımlar sergiler ancak kimsenin anlayamayacağı gizli yönleri ve çevreye karşı ördüğü duvarları vardır. Zaman zaman sert ve katı görüntüye bürünse bile, iç dünyalarında duygusal, hassas ve samimi bir insan vardır. Duvarlarını kullanmasının sebebi, karşısındaki insana güvenemiyor olmalarından kaynaklanır. Karşısındaki insana güvendiğinde, ördüğü tüm duvarı yıkar ve tüm içtenliği ile o kişiye yaklaşır. Yengeç burcunun kişiliği oldukça güçlüdür ve kolay kolay kimse onu yıkamaz. Karşısındakilere ölçülü ve mesafeli davransa bile kimseyi kırmaz.

Yengeç burcu insanları daima neşelidir. Yüzünde gülücükler eksik olmayan insanların burcudur. Mizah ve espri yetenekleri üst düzeydedir. Sempatik tavırları ile herkesin dikkatini çekebilecek kişilerdir. Yönetici gezegeni Ay olan Yengeç burcu insanlarının yüzü ya hep güler ya da hiç gülmez. Çok fazla sorunla karşılaştığında kendisini toparlaması zor olur ve çevresindeki herkesten, sosyal hayatından olabildiğince uzaklaşır. Yengeç burcu insanlarının gizemli yönleri bulunur. Onları çözmek, neler hissettiğini anlamak zaman alır. Yengeç burcunda iyilik, kötülük, sevinç, keder depresyon ve rahatlık bir arada bulunur.

Yengeç burcu insanları ne çok gelenekçi ne de çok yenilikçidir. Hayatlarında aşırılık ve taşkınlık yoktur. Kendi sınırları vardır ve bunun dışına çıkmadan hayatını sürdürür. Yengeç burcu, sorunlarla içli dışlı değildir. Her şeyi kafasını takmaz. Çoğu insan onun bu durumunu umursamazlık olarak değerlendirir ancak olumsuz durum kendisi için bir tehlike arz ediyorsa o zaman işler değişir ve sorunları kökünden halletmek için harekete geçer. Harekete geçmeden önce gözlemleyip, inceler ve sonrasında adım atar. O, her zaman yerini sağlama alır ve bunun da bozulmasını istemez.

Yengeç burcu insanları genellikle duygusal yönleriyle hareket eder. Mantığını kullanmayı çok fazla sevmez. Maddiyata da önem veren Yengeçler, paraya sadece kendilerini güvende hissetmek için önem verirler. Hayatlarının her kısmında endişeli yapıları ön plana çıkmaktadır. Ruh halinin durumu pek belli değildir. Onun ne zaman iyi ne zaman kötü olacağını kestirmek zordur. Hisleriyle hareket etmeyi tercih eder ve hislerinin doğruluğuna da güvenir. Yengeç burcu insanları kendilerini ve çevresindeki herkesi koruma duygusu ile hareket eder, son derece anaç bir yapıya sahiptir. Korumacı duygularının aşırı olması, yanındaki insanı kaçırtacak seviyelere çıkabilir.

Yengeç burcu insanları sorumluluklarının bilincinde, asla ihanet etmeyecek, çevresindeki herkesi önemseyen ve sadık yapıda olan bir kişidir. Kimseyi yarı yolda bırakmaz. Genellikle tatlı dilli olan Yengeç burcu, insanların kendisine ihanet etmesi ya da yalan söylemesi durumunda fazlasıyla sert ve kırıcı olabilir. Onların en çekici yönleri gizemli olması ve sevimlilikleridir. Yengeç burcu insanları konuşma tarzları ile de dikkat çeker. Konuşmak için seçtikleri kelimeler insanları etki altına almalarını sağlar. Gösterişli, insanları kendisine hayran bırakacak kadar iyi konuşurlar. Konuşmayı bu kadar çok seviyor olsalar bile, konuşurken kendileri hakkında bilgi vermekten kaçınırlar.

Yengeç burcu insanları hemen herkese karşı şüpheci yaklaşımlarda bulunurlar. Onlar tartar, ölçer ve biçer. Duygularını ve mantığını test ederek harekete geçer. Onları gören bir kişi saf ve kandırılması kolay bir insan gibi görebilir ancak bu durum hiçte öyle değildir. Karşısındaki insanın ne düşündüğünü ve ne hissettiğini analiz edebilme yeteneğine sahiptir. Ona ihanet eden insanı asla unutmaz ve mutlaka intikamını alır. O, yapılan kötülüğü kolay kolay affedecek insan değildir. İntikam almayı sevdikleri için insanlar onun güvenilmez olduğunu söyleyebilir. Yengeç burcu için değer verdiği, sevdiği insanlar çok önemlidir. Onların zarar görmemesi ve mutsuz olmaması için her şeyi yapmaya hazırdır.

Yengeç burcunun sosyal hayatı çok fazla aktif olmamasına rağmen çevresinde fazlasıyla arkadaşı vardır. Özellikle ev hayatlarına çok fazla düşkünlükleri vardır. Renkli kişilikleri olduğu gibi renkli hayatları da vardır. Yengeç burcu insanlarının hayal kurmayı sevdiğini ve bu konuda aşırıya varabilecek yaklaşımları olduğunu söylemek gerekir. Kurduğu hayaller içerisinde kaybolabilir ve gerçeği bulması zorlaşabilir. Hayal kurma eğilimleri, ne kadar zeki olduklarını unutmalarına neden olabilir. Yengeç burcunun en fazla ihtiyacı olan şey, kendisine daima destek çıkacak bir dosttur.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Yengeç Burcu Özellikleri